Branża budowlana, Coaching



Książki dla dzieci o budowie i architekturze
Czas wolny

Książki dla dzieci o budowie i architekturze

Przed nami Dzień Dziecka i tak sobie pomyślałam, że skoro tak wielu pasjonatów i pasjonatek budownictwa czyta mój blog, to może zainteresują Was książki dla dzieci o budowie i architekturze. Nie wiem jak Wy, ale ja uważam książki za świetny prezent, niezależnie od okazji. W dodatku bardzo lubię obdarowywać dzieci zabawkami nawiązującymi do budownictwa. A niech wiedzą moi milusińscy, czym się ciocia zajmuje na co dzień. Zresztą jest takie przysłowie, czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Kto wie, może w ten sposób przyczynię się, że niejedno dziecko zainteresuje się tematami budowlanymi, a w przyszłości zwiąże się z budownictwem i architekturą? Kto wie… Oto książki dla dzieci o budowie i architekturze, które zaciekawią toddlera, przedszkolaka lub ucznia podstawówki.

Jakie to ciekawe na budowie

Jakie to ciekawe. Na budowie

Książeczka obrazkowa dla najmłodszych od Kapitan Nauka. W książce przedstawiono wybrane maszyny budowlane. Na każdej stronie znajduje się zdjęcie jednej maszyny budowlanej wraz z podpisem. Z pewnością zaciekawi maluchy uczące się mówić. Jak widać, u nas to hit książkowy – wystarczy spojrzeć na zużytą okładkę.

A kuku! Stuk. Plac budowy

Jaye Garnett, Wydawnictwo: Olesiejuk

Szczerze to jedna z moich ulubionych książek dla najmłodszych. Dlaczego? Po pierwsze zawiera tak lubiane przez dzieci okienka, po drugie bohaterowie i sytuacje są realne, co osobiście sobie bardzo cenię w książkach dla dzieci. Znajdziemy tu wiele pojęć związanych z budową, dzięki czemu wzbogacimy słownictwo naszego malucha. Ale za co tą książeczkę najbardziej lubię? Za to, że zarówno operatorem żurawia jaki i koparki są kobiety! Dobrze, że powstaje coraz więcej książek, gdzie panie wykonują tzw. „typowe męskie zawody”.

Snów kolorowych placu budowy

Snów kolorowych, placu budowy

Sherri Duskey Rinker, Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Bestseller literatury dziecięcej. Książka na dobranoc, której bohaterami są maszyny budowlane. Po ciężkim dniu pracy na budowie, szykują się do odpoczynku i snu: wywrotka, spychacz, betoniarka … Ilustracje i rymowany tekst z pewnością zaciekawią niejednego malucha. Ponadto z tej samej serii pojawiły się: Wieczór gwiazdkowy na placu budowy oraz Rety! Ktoś nowy na placu budowy.

24 godziny. Coś się dzieje na budowie

Britta Teckentrup, Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Książka typu wyszukiwanka, rozwijająca spostrzegawczość u dzieci. Miejscem akcji jest plac budowy, zaś bohaterami są antropomorficzne zwierzęta. I tak oto poznajemy hipopotama Malarza Maurycego, żabę Elektryka Eryka oraz świnkę Brygadzistę Benka. Cała akcja książki rozgrywa się w tytułowe 24 godziny. Widzimy poranną odprawę, prace montażowe, malowanie ścian, przerwę obiadową, pracę w deszczu a także przyjęcie z okazji wiechy.

Ignaś Kitek architekt

Ignaś Kitek, Architekt

Andrea Beaty, David Roberts, Wydawnictwo: Wydawnictwo Kinderkulka

Głównym bohaterem jest Ignaś Kitek, który od urodzenia przejawia zainteresowanie architekturą. Chłopiec jest niezwykle kreatywny i nieustannie coś buduje. Już jako dwulatek budował wieże z pieluch, zaś rok później – stawiał kościoły z jabłek. Niestety, gdy jest starszy, to na swojej drodze spotyka nauczycielkę, która chce zmusić chłopca do porzucenia pasji. Dopiero pewna sytuacja zmusza ją do zmiany zachowania. A jaka? Tego dowiecie się z książki. Jest to historia z przesłaniem, że warto być wiernym swoim marzeniom i realizować swoją pasję, niezależnie od tego co mówią inni.

domek

D.O.M.E.K. doskonałe okazy małych i efektownych konstrukcji

Daniel Mizieliński, Aleksandra Mizielińska, Wydawnictwo: Dwie Siostry

Książka zawiera wiele cennych informacji na temat architektury. Opisuje 35 różnych, istniejących domków na całym świecie. Ale uwaga! Nie są to typowe domy, lecz bardzo wyjątkowe. Poznajemy „Dom Bąblowiec”, „Dom na cienkich nogach”, „Dom przezroczysty” i wiele wiele innych. Dzięki tej książce, dzieci zapoznają się z nazwiskami architektów z całego świata. Jednocześnie widzą jak spektakularne i oryginalne są ich projekty!

Młody Frank architekt

Młody Frank Architekt

Frank Viva, Wydawnictwo: Kocur Bury

Książka opowiada o relacji pomiędzy dziadkiem a wnukiem i ich różnym spojrzeniu na architekturę. Młody Frank jest pomysłowym, zdolnym dzieckiem z umysłem poza schematami. Jego dziadek Stary Frank jest zachowawczy, krytykuje wszelkie dzieła wnuka, tylko dlatego że są nietypowe. Pewnego dnia idą razem do muzeum, gdzie widzą wiele projektów zgodnych z pomysłami Młodego Franka. Dziadek początkowo zadziwiony, zaczyna rozumieć swój błąd. Jest to historia z morałem, która zapewne zaciekawi już nawet sześciolatka.

Jak to działa budowle

Jak to działa? Budowle

Nikola Kucharska, Katarzyna Piętka i inni, Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Ile tu informacji! Książkę podzielono na trzy części: Mój Dom, Moje Miasto, Na wakacjach. Główną bohaterką jest Klara, którą ciekawią budowle. W książce wytłumaczono jak wygląda organizacja placu budowy oraz jak krok po kroku powstaje dom. Ponadto wymieniono tradycyjne domy mieszkalne. Opowiedziano jak wyglądały pierwsze miasta i jakie są ich typy. Wspomniano też nazwiska wielkich architektów oraz przytoczono wiele przykładów najznakomitszych budowli z całego świata. Sądzę, że ta książka zainteresuje uczniów młodszych klas szkoły podstawowej.


A jakie Ty polecasz książki dla dzieci o budowie i architekturze? A może masz, któreś z książeczek wymienionych powyżej? Daj znać w komentarzu 🙂 A jeśli szukasz prezentu na Dzień Matki polecam trzy książki dla początkujących w renowacji mebli.

Baba z budowy



    SHARE

2 odpowiedzi na “Książki dla dzieci o budowie i architekturze”

  1. Muszę sobie koniecznie zapisać ten wpis gdzieś żeby pamiętać na przyszłość! Super książki!