Branża budowlana, CoachingPodcast Budowlany: Odc. 02 – Kobiety w branży budowlanej
Czas wolny, Kobieta

Podcast Budowlany: Odc. 02 – Kobiety w branży budowlanej

Z radością informuję, że nowy odcinek Podcastu Budowlanego jest już dostępny do wysłuchania. Temat drugiego odcinka podcastu to: Kobiety w branży budowlanej. Pierwszy odcinek Podcastu Budowlanego znajdziecie TU.

Podcast możecie wysłuchać tutaj:

Drugi odcinek Podcastu Budowlanego traktujemy również jako pilot do całego sezonu, który będzie emitowany już od września. Temat najnowszego odcinka to: Kobiety w branży budowlanej, z którego dowiecie się m.in.:

  • Jak wyglądają statystyki dotyczące obecności kobiet w samorządzie zawodowym inżynierów budownictwa, jak wiele studentek wybiera studia na wydziałach budowlanych, czy największe firmy wykonawcze wybierają na stanowisko prezesa kobietę?
  • Rozprawimy się ze stereotypami dotyczącymi kobiet inżynierek
  • Opowiadamy subiektywnie jakie cechy według nas powinna posiadać kobieta pracująca na budowie
  • Oraz jak ważne jest wzajemne wsparcie, które powinny sobie okazywać kobiety w branży budowlanej

I na zakończenie jeszcze kilka słów o wzajemnym wsparciu. Razem z Anią, współprowadzącą Podcast Budowlany, znamy się od niedawna. Obie prowadzimy działalność w internecie, która dotyczy branży budowlanej. Jesteśmy w tym samym wieku. Ktoś mógłby pomyśleć, że jesteśmy dla siebie konkurencją. Jednak my zdecydowanie bardziej wolimy ze sobą współpracować niż konkurować 🙂 Wierzymy, że nasze wspólne działania mogą przynieść wiele dobrego i będą dobrym przykładem dla innych. I to nie jest tak, że we wszystkim się ze sobą zgadzamy i jesteśmy do siebie podobne. Wręcz przeciwnie. Na wiele spraw mamy odmienne zdanie, a życie każdej z nas na co dzień wygląda inaczej. Jednak nie przeszkadza nam to by ze sobą współpracować i tworzyć co raz to fajniejszy duet.

A jeśli zainteresował Was powyższy temat to zachęcam Was również do wysłuchania innego podcastu pt. Kobiety jak Rakiety, w którym gościnnie wystąpiłam. Opowiadam w nim o tym jak to jest być Babą z budowy. Link do odcinka znajdziecie TUTAJ.

To tyle na dzisiaj.

Do usłyszenia!

Baba z budowy    SHARE