Branża budowlana, CoachingPodcast Budowlany: Odc. 04 – Technologie budowy domu
Budowa, Edukacja

Podcast Budowlany: Odc. 04 – Technologie budowy domu

Tematem czwartego odcinka Podcastu Budowlanego są technologie budowy domu. Decydując się na budowę domu, w pewnym momencie będziemy musieli wybrać w jakiej technologii zostanie wykonany nasz dom. Polacy nadal zdecydowanie najchętniej wymierają domy zrealizowane w tzw. technologii tradycyjnej, czyli domy murowane. Domy z drewna lub domy prefabrykowane są w Polsce zdecydowanie rzadziej wybierane, pomimo iż cieszą się one popularnością zagranicą m.in. w Skandynawii i Niemczech. Zapraszam do wysłuchania Podcastu Budowlanego.

Podcast możecie wysłuchać tutaj:

Z najnowszego odcinka Podcastu Budowlanego dowiecie się, m.in.:

  • Jakie są technologie budowy domu?
  • Jakie są wady i zalety materiałów budowlanych stosowanych do budowy domu?
  • Które wyroby budowlane mają lepsze parametry techniczne?
  • Czy można się wybudować w pół roku?

Natomiast z tego odcinka Podcastu Budowlanego nie dowiecie się, która z omawianych technologii jest najlepsza. Decyzję, na którą technologie budowy domu warto się zdecydować, każdy inwestor musi podjąć indywidualnie. Z pewnością wpłyną na nią takie czynniki jak: izolacyjność akustyczna i termiczna przegród, szybkość budowy domu oraz cena. Dodatkowo należy uwzględnić, że niektóre technologie budowy domu, takie jak domy prefabrykowane oraz domy z bali wymagają użycia ciężkiego sprzętu budowlanego, ze względu na rozmiar montowanych elementów.

Pamiętajmy, że wybór technologii budowy domu to tylko jeden z etapów, który na swej drodze muszą pokonać inwestorzy. Poza tym warto pamiętać, że na powodzenie budowy domu wpływa ekipa budowlana. Powinni to być specjaliści w swoim fachu. Istotne, by ekipa budowlana była sprawdzona. Z pewnością dobrą praktyką jest rozmowa z innymi klientami, dla których dana ekipa budowlana budowała dom. Wówczas można się wymienić swoimi doświadczeniami. A może ekipa budowlana umożliwia obejrzenie przykładowego domu w trakcie realizacji? Jeśli tak, to śmiało z tej możliwości skorzystaj lub o to poproś!

Jeżeli interesuje Cię temat budowy domu, to zachęcam do przeczytania dwóch następujących artykułów u mnie na blogu o domach szkieletowych i o domach pasywnych.

Jeśli wśród Czytelników bloga są osoby, które wybudowały dom albo planują takie przedsięwzięcie – dajcie znać czym Wy się kierowaliście przy wyborze technologii domu.

Serdeczności!
Baba z budowy    SHARE